Opitý muž napadol poštárku verbálne i fyzicky – hrozia mu 3 roky odňatia slobody

Trest odňatia slobody až na tri roky hrozí 34-ročnému mužovi, ktorý mal pod vplyvom alkoholu napadnúť poštovú doručovateľku a vyhrážať sa jej zabitím.

Muža policajti obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom výtržníctva. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

“Obvinený muž mal najskôr začať žene vulgárne nadávať, potom ju mal sotiť na zem. Poškodená žena si pri páde udrela hlavu. Následne mal agresívny muž žene viackrát povedať, že ju zabije,” opísala Kuzmová.

Toto konanie podľa nej vzbudilo u ženy dôvodnú obavu o jej život a zdravie. “Privolaná policajná hliadka obmedzila muža na osobnej slobode. Mužovi namerali v dychu 1,40 mg/l, čo je v prepočte 2,92 promile,” doplnila.

Muža policajti umiestnili do cely policajného zaistenia, poverený príslušník na neho spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby, ktorý odovzdal prokurátorovi. “V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na tri roky,” dodala Kuzmová.

zdroj: Unsplash

zdroj: TASR

Total
22
Shares
Related Posts